بسیاری از افراد در جلسات دادگاه برای اثبات دلایل خود به عکس، فیلم و صداهای ضبط شده استناد می کنند.

اثبات طلب با فیلم و عکس

در صورتی که شما از شخصی طلبی دارید، ولی هیچ گونه مدرکی از او در دست ندارید، می توانید از راهکار های قانونی استفاده نمایید تا طلب خود را اثبات و مطالبه نمایید. در این مطلب ازمجله دلتابه موضوعاثبات طلب با فیلم و عکسمی پردازیم.

شرایط مطالبه طلب بدون مدرک

از جمله راهکارهای قانونی برای اثبات طلب اقرار شفاهی بدهکار، شهادت شهود، ارسال اظهارنامه وسوگنددادن متهم است. اقرار شخص بدهکار آسان ترین راه ممکن برای اثبات داشتن طلب از یک شخص است. در صورتی که شخص، نزد قاضی اقرار نماید که به دیگری بدهکار است، به راحتی می توان از وی طلب را مطالبه کرد.

اقرار شخص از طریق ضبط مکالمه تلفنی نیز به همان میزان سندیت دارد؟

در این خصوص باید گفت خیر، اقرار حضوری و مستقیم نزد قاضی بسیار محکمه پسند تر است از اقرار در فیلم یا مکالمه تلفنی و این موارد می توانند تنها نشانه ای باشند برای قاضی مبنی بر وجودطلبکه در صورت وجود سایر دلایل قاضی به مدیون بودن بدهکار، یقین پیدا کند.

اثبات طلب

آیا فیلم و عکس ثابت کننده طلب می باشد؟

یکی از شیوه های اثبات طلب، استفاده از اماره است. اماره، به نشانه هایی گفته می شود که در کنار سایر دلایل می تواند در قاضی علم و یقین حاصل نماید، ولی به تنهایی نمی تواند برای اثبات ادعا مورد استفاده قرار گیرد.

یکی از این نشانه ها که می توان به آن اشاره کرد استفاده از فیلم و عکس یا پیام هایی است که وجود طلب را نشان می دهد و امکان دارد موجب یقین قاضی شوند.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات حقوقی بیشتر مطلبپخش عکس و فیلم خصوصی در فضای مجازیرا مطالعه کنید.

استناد به عکس و فیلم در دادگاه

پخش عکس و فیلم خصوصی در فضای مجازی

آیا با فیلم و عکس می‌توانید طلب خود را در دادگاه ثابت کنید؟

شرایط اثبات رابطه نامشروع از طریق فیلم و عکس

طلب ,فیلم ,اقرار ,اثبات ,قاضی ,عکس ,فیلم و ,برای اثبات ,و عکس ,مکالمه تلفنی ,با فیلم

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فیلم - کلیپ - سریال
abyeasemuni سینما پارادیزو انجام پروژه های پردازش تصویر شیکو پیکو وبـــلاگ عـــترت پیـــامبر اعظـــم گروه تلگرام | لینکدونی | کانال تلگرام zamaanb املاك كریم نژاد فیلم و سریال دوبله + فیلم و سریال ایرانی mashghh